Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Aquawelt 919.0 SP czy Zelmer Clarris 2750.0 SP

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Zelmer Clarris 2750.0 SP
Remis

Cechy

Zelmer
Zelmer Aquawelt 919.0 SP
czy
Zelmer
Zelmer Clarris 2750.0 SP
FILTRY
Filtr HEPA
HEPA
Filtr HEPA
HEPA

Przewagi

1 powód dla Zelmer Aquawelt 919.0 SP

Zelmer Aquawelt 919.0 SP
MOC
Moc 1600 W czy 1800 W Odkurzacz Zelmer Aquawelt 919.0 SP ma moc większą o 0W w porównaniu z odkurzaczem Zelmer Clarris 2750.0 SP.

1 powód dla Zelmer Clarris 2750.0 SP

Zelmer Clarris 2750.0 SP
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 75dB czy 80dB Odkurzacz Zelmer Clarris 2750.0 SP ma poziom głośności o 0dB mniejszy od odkurzacza Zelmer Aquawelt 919.0 SP.

Opinie

100% poleca ten produkt

Zelmer Aquawelt 919.0 SP
 1. Po pierwsze: nie jest to odkurzacz wodny - jest to odkurzacz który posiada FILTR WODNY. Nie można go w funkcji wodnej porównywać z najbardziej znanym przedstawicielem drogich odkurzaczy wodnych. Nie jest to jednak wada. Przede wszystkim odkurzacz jest całkiem duży, cichy, posiada możliwość odkurzania z workiem lub z wodą. Zdecydowanie polecam odkurzanie "do wody". Powietrze jest wtedy czystsze, a i oszczędzamy na wymianie worków. Minusem jest tutaj dość nieprzyjemne oczyszczanie filtra wodnego. Dodać należy, iż duża ilość filtrów na drodze powietrza oczyszcza to które wychodzi na zewnątrz, tak więc koniec z nieprzyjemnymi zapachami. Do odkurzacza jest dołączone wiele równych końcówek. Kabel zasilający jest całkiem długi. Co do funkcji prania nie mam komentarza - wolę zdecydowanie pranie ręczne np. dywanu. Jeśli chodzi o funkcję zbierania wody to nie wiem czy autorzy tej funkcji nie słyszeli o mopie. Zdecydowanie najmniej przydatna funkcja. Podsumowując polecam ten odkurzacz każdemu. Może nie jest zbyt tani, ale producent daje 4 lata gwarancji a to może oznaczać, iż sprzęt nie zepsuję się za szybko. Dodam również iż odkurzanie "do wody" może was przymusić do częstszego odkurzania. Widzimy wtedy jak dużo jest zanieczyszczeń. Ja teraz odkurzam częściej. Zdecydowanie dobry zakup.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  bogate wyposażenie
  długość kabla
  dużo końcówek
  filtr wodny
  głośność pracy
  jakość
  jakość wykonania
  moc
  nie emituje nieprzyjemnych zapachów
  wiele funkcji
  w tym filtr wodny i prani
  wyposażenie
  Wady
  kłopotliwe czyszczenie filtra wodnego
 2. Nie polecam - kupiony w sierpniu 2011 roku padł. Serwis odmówił naprawy na gwarancji że niby śmieci w silniku - nie wiem z skąd się tam wzięły - worki nigdy nie pękły , filtry czyszczone , nigdy nie odkurzano bez worków . Po prostu kiepskie wykonanie skoro ciągnie śmieci. Gdyby w instrukcji napisano że używać tylko z wodą to ok ale można było z workami. Poza tym niesamowicie głośny odkurzacz. Mam Philipsa 2200 Wat ma już 12 lat i bez żadnej usterki. Co mi po 4 letniej gwarancji jak producent i tak jej nie uznaje . Szajs - nie polecam !!!!!!!!!!!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  moc
  Wady
  głośność pracy
  mała trwałość
  trwałość
 3. Odkurzacz jest całkiem niezły, ma kilka mankamentów, ale to kwestia ceny. Nie jest to Karcher za 3-4 tys. zł. Zastrzeżenia jakie mam to przede wszystkim zapychająca się ssawka do prania. Znalazłem na to sposób, a mianowicie: użycie samochodowej pompki z końcówką do dmuchania materacy.Wydmuchuje ewentualne paprochy. Nie jest zbyt dobrze używać proszków do prania bo nawet po rozpuszczeniu ZAPYCHAJĄ DYSZE lepiej jest kupić płyn. Drugą wkurzającą przypadłością tego sprzętu jest to że nie da się używać ssawki do prania założonej bezpośrednio na wąż, co było by przydatne zwłaszcza przy praniu tapicerki w aucie , czy nawet swobodnego manewrowania przy praniu obić tapicerskich. Da się co prawda skręcić ją na bok, ale nie jest to do końca rozwiązanie bo załamuje się wężyk. Producent mógł by jeszcze zainstalować gniazdo elektroszczotki. Poza tym jest OK.....aha i jeszcze 4 lata gwarancji. Uporczywe plamy dobrze jest przed praniem przeciągnąć szarym mydłem -spraktykowałem i polecam. Jeżeli tylko ssawka nie jest przypchana odkurzacz pierze bardzo dobrze, co widać zresztą po stopniu zabrudzenia wody.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Zelmer Clarris 2750.0 SP
 1. (w użytkowaniu 2 lata) Z początku sprawował się wyśmienicie. Kiedy zachwyt minął pojawiły się następujące problemy: 1. notorycznie wypadająca rura teleskopowa (w tańszych a późniejszych modelach zastosowano coś na wzór bagnetu) 2. Na cykloniksie czy jak tam - beznadzieja ssanie , pomimo czyszczenia filtrów. 3. Włosie na małej szczotce tak miękie że samo wciąga się do środka , trzeba obciąć z 1 cm. szczotka w zestawie rozpadła się po roku ---- KÓŁKA i wypadają cały czas na plus muszę zaliczyć jego wytrzymałość, ponieważ nie raz chciałem żeby się rozpadł. Proszę mi wierzyć, że wkładałem w to wiele siły - On nadal działa. Ogólnie sprzęt niezły tylko psują go akcesoria - do użytku wyłącznie na workach !

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  długi przewód zasilający
  głośność pracy
  trwałość
  wytrzymały
  Wady
  akcesoria
  słaba siła ssania
  słaby
  wąż z tworzywa sztucznego
 2. Odkurzacz PORAŻKA! Słaba siła ssania a nawet bardzo słaba. Ze szczotki odpadły kółka, dzięki czemu mam porysowaną podłogę... Szczotki nie podlegają gwarancji niestety. Żałuję, że go od razu nie wyrzuciłam na śmietnik bo tylko się denerwuję przy każdym odkurzaniu.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  słaba siła ssania
  tandetny
 3. Odkurzacz idealnie się sprawdza, świetnie sprząta jest przy tym cichy. Polecam ten produkt każdemu.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  długi przewód zasilający
  dobrze wciąga śmieci
  duża moc
  głośność pracy
  lekki
  oprócz worków pojemnik
  zwrotny
  Wady
  wąż z tworzywa sztucznego
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki