Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Aquawelt 919.0 SP czy Zelmer Elf 2 323.0 EF

Wynik

Zwycięzca:
Zelmer Elf 2 323.0 EF

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Zelmer Elf 2 323.0 EF
Zelmer Elf 2 323.0 EF

Cechy

Zelmer
Zelmer Aquawelt 919.0 SP
czy
Zelmer
Zelmer Elf 2 323.0 EF

Przewagi

2 powody dla Zelmer Elf 2 323.0 EF

Zelmer Elf 2 323.0 EF
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność 78dB czy 80dB Odkurzacz Zelmer Elf 2 323.0 EF ma poziom głośności o 0dB mniejszy od odkurzacza Zelmer Aquawelt 919.0 SP.
MOC
Moc 1500 W czy 1600 W Odkurzacz Zelmer Elf 2 323.0 EF ma moc większą o 0W w porównaniu z odkurzaczem Zelmer Aquawelt 919.0 SP.

Opinie

100% poleca ten produkt

Zelmer Aquawelt 919.0 SP
 1. Po pierwsze: nie jest to odkurzacz wodny - jest to odkurzacz który posiada FILTR WODNY. Nie można go w funkcji wodnej porównywać z najbardziej znanym przedstawicielem drogich odkurzaczy wodnych. Nie jest to jednak wada. Przede wszystkim odkurzacz jest całkiem duży, cichy, posiada możliwość odkurzania z workiem lub z wodą. Zdecydowanie polecam odkurzanie "do wody". Powietrze jest wtedy czystsze, a i oszczędzamy na wymianie worków. Minusem jest tutaj dość nieprzyjemne oczyszczanie filtra wodnego. Dodać należy, iż duża ilość filtrów na drodze powietrza oczyszcza to które wychodzi na zewnątrz, tak więc koniec z nieprzyjemnymi zapachami. Do odkurzacza jest dołączone wiele równych końcówek. Kabel zasilający jest całkiem długi. Co do funkcji prania nie mam komentarza - wolę zdecydowanie pranie ręczne np. dywanu. Jeśli chodzi o funkcję zbierania wody to nie wiem czy autorzy tej funkcji nie słyszeli o mopie. Zdecydowanie najmniej przydatna funkcja. Podsumowując polecam ten odkurzacz każdemu. Może nie jest zbyt tani, ale producent daje 4 lata gwarancji a to może oznaczać, iż sprzęt nie zepsuję się za szybko. Dodam również iż odkurzanie "do wody" może was przymusić do częstszego odkurzania. Widzimy wtedy jak dużo jest zanieczyszczeń. Ja teraz odkurzam częściej. Zdecydowanie dobry zakup.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  bogate wyposażenie
  długość kabla
  dużo końcówek
  filtr wodny
  głośność pracy
  jakość
  jakość wykonania
  moc
  nie emituje nieprzyjemnych zapachów
  wiele funkcji
  w tym filtr wodny i prani
  wyposażenie
  Wady
  kłopotliwe czyszczenie filtra wodnego
 2. Nie polecam - kupiony w sierpniu 2011 roku padł. Serwis odmówił naprawy na gwarancji że niby śmieci w silniku - nie wiem z skąd się tam wzięły - worki nigdy nie pękły , filtry czyszczone , nigdy nie odkurzano bez worków . Po prostu kiepskie wykonanie skoro ciągnie śmieci. Gdyby w instrukcji napisano że używać tylko z wodą to ok ale można było z workami. Poza tym niesamowicie głośny odkurzacz. Mam Philipsa 2200 Wat ma już 12 lat i bez żadnej usterki. Co mi po 4 letniej gwarancji jak producent i tak jej nie uznaje . Szajs - nie polecam !!!!!!!!!!!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  moc
  Wady
  głośność pracy
  mała trwałość
  trwałość
 3. Odkurzacz jest całkiem niezły, ma kilka mankamentów, ale to kwestia ceny. Nie jest to Karcher za 3-4 tys. zł. Zastrzeżenia jakie mam to przede wszystkim zapychająca się ssawka do prania. Znalazłem na to sposób, a mianowicie: użycie samochodowej pompki z końcówką do dmuchania materacy.Wydmuchuje ewentualne paprochy. Nie jest zbyt dobrze używać proszków do prania bo nawet po rozpuszczeniu ZAPYCHAJĄ DYSZE lepiej jest kupić płyn. Drugą wkurzającą przypadłością tego sprzętu jest to że nie da się używać ssawki do prania założonej bezpośrednio na wąż, co było by przydatne zwłaszcza przy praniu tapicerki w aucie , czy nawet swobodnego manewrowania przy praniu obić tapicerskich. Da się co prawda skręcić ją na bok, ale nie jest to do końca rozwiązanie bo załamuje się wężyk. Producent mógł by jeszcze zainstalować gniazdo elektroszczotki. Poza tym jest OK.....aha i jeszcze 4 lata gwarancji. Uporczywe plamy dobrze jest przed praniem przeciągnąć szarym mydłem -spraktykowałem i polecam. Jeżeli tylko ssawka nie jest przypchana odkurzacz pierze bardzo dobrze, co widać zresztą po stopniu zabrudzenia wody.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Zelmer Elf 2 323.0 EF
 1. bardzo dobrze ciągnie

  Opinie napisał(a) Grazyna dnia

 2. Odkurzacz mnie zawiódł od początku, niemożliwie śmierdzi spalinami, że aż zbiera się na mdłości, cała rodzina musi dom opuszczać gdy odkurzam, serwis odesłał odkurzacz do mnie nienaprawiony, twierdząc że tak ma być, w dodatku odmówili reklamacji twierdząc że na odkurzaczu odnaleźli ślady... kurzu (zrobili nawet zdjęcie). Odkurzacz śmierdzi tak od poczatku, i nie jest to zapach kurzu ale spalin silnika, maż sądził że się "wysmrodzi" i że to zapach fabryczny, a trzeba było oddać odkurzacz na 2 dzień (kosztował 149 zł), mam ten czerwony, może inne wersje nie śmierdzą. Odkurzacz działa dopiero rok i już rok tak śmierdzi, serwis ma to gdzieś i nic nie naprawia ani nie wymienia odkurzacza, w związku z powyższym odkurzacz trafił już do piwnicy a używam teraz 40 letniego odkurzacz jamnika "zelmer starego typu PREDOM", który mimo ze ma worek 40 letni z materiału nie śmierdzi i ciągnie 3 razy mocniej. Niestety, odkurzacz ELF 2 okazał się dla mnie niewypałem. Nie polecam go wcale. Skandaliczny Serwis.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Prosty, solidny i niezawodny. Żadnych "udziwnień" tudzież "unowocześnień". Zależało mi na jak najbardziej podstawowym odkurzaczu. Ładny design i wykonanie. Kompletny i poręczny. Może nieco zbyt głośny, ale w tym wypadku nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Polecam

  Opinie napisał(a) karus84 dnia

  Zalety
  design
  wykonanie
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki