Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Aquawelt 919.0 SP czy Zelmer Wodnik Quattro 616.6

Wynik

Zwycięzca:
Zelmer Wodnik Quattro 616.6

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Zelmer Aquawelt 919.0 SP

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Zelmer Wodnik Quattro 616.6
Zelmer Wodnik Quattro 616.6

Cechy

Zelmer
Zelmer Aquawelt 919.0 SP
czy
Zelmer
Zelmer Wodnik Quattro 616.6
TECHNICZNE
Pojemność zbiornika na brudną wodę [l]
Nie dotyczy
Pojemność zbiornika na brudną wodę [l]
Nie dotyczy
Oddzielny pojemnik na brudną wodę
Nie
Oddzielny pojemnik na brudną wodę
Nie
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność
80dB
Głośność
80dB
Typ
Piorące
Typ
Piorące

Przewagi

3 powody dla Zelmer Wodnik Quattro 616.6

Zelmer Wodnik Quattro 616.6
TECHNICZNE
Pojemność zbiornika na wodę [l] 6 czy 5 Odkurzacz Zelmer Wodnik Quattro 616.6 ma pojemność zbiornika na wodę o 0l większą niż odkurzacz 0.
Pojemność worka [l] 1.5 czy 2.5 Odkurzacz Zelmer Wodnik Quattro 616.6 ma pojemność worka o 0l większą niż odkurzacz 0.
MOC
Moc 1500 W czy 1600 W Odkurzacz Zelmer Wodnik Quattro 616.6 ma moc większą o 0W w porównaniu z odkurzaczem Zelmer Aquawelt 919.0 SP.

Opinie

100% poleca ten produkt

Zelmer Aquawelt 919.0 SP
 1. Po pierwsze: nie jest to odkurzacz wodny - jest to odkurzacz który posiada FILTR WODNY. Nie można go w funkcji wodnej porównywać z najbardziej znanym przedstawicielem drogich odkurzaczy wodnych. Nie jest to jednak wada. Przede wszystkim odkurzacz jest całkiem duży, cichy, posiada możliwość odkurzania z workiem lub z wodą. Zdecydowanie polecam odkurzanie "do wody". Powietrze jest wtedy czystsze, a i oszczędzamy na wymianie worków. Minusem jest tutaj dość nieprzyjemne oczyszczanie filtra wodnego. Dodać należy, iż duża ilość filtrów na drodze powietrza oczyszcza to które wychodzi na zewnątrz, tak więc koniec z nieprzyjemnymi zapachami. Do odkurzacza jest dołączone wiele równych końcówek. Kabel zasilający jest całkiem długi. Co do funkcji prania nie mam komentarza - wolę zdecydowanie pranie ręczne np. dywanu. Jeśli chodzi o funkcję zbierania wody to nie wiem czy autorzy tej funkcji nie słyszeli o mopie. Zdecydowanie najmniej przydatna funkcja. Podsumowując polecam ten odkurzacz każdemu. Może nie jest zbyt tani, ale producent daje 4 lata gwarancji a to może oznaczać, iż sprzęt nie zepsuję się za szybko. Dodam również iż odkurzanie "do wody" może was przymusić do częstszego odkurzania. Widzimy wtedy jak dużo jest zanieczyszczeń. Ja teraz odkurzam częściej. Zdecydowanie dobry zakup.

  Opinie napisał(a) gaijin dnia

  Zalety
  bogate wyposażenie
  długość kabla
  dużo końcówek
  filtr wodny
  głośność pracy
  jakość
  jakość wykonania
  moc
  nie emituje nieprzyjemnych zapachów
  wiele funkcji
  w tym filtr wodny i prani
  wyposażenie
  Wady
  kłopotliwe czyszczenie filtra wodnego
 2. Nie polecam - kupiony w sierpniu 2011 roku padł. Serwis odmówił naprawy na gwarancji że niby śmieci w silniku - nie wiem z skąd się tam wzięły - worki nigdy nie pękły , filtry czyszczone , nigdy nie odkurzano bez worków . Po prostu kiepskie wykonanie skoro ciągnie śmieci. Gdyby w instrukcji napisano że używać tylko z wodą to ok ale można było z workami. Poza tym niesamowicie głośny odkurzacz. Mam Philipsa 2200 Wat ma już 12 lat i bez żadnej usterki. Co mi po 4 letniej gwarancji jak producent i tak jej nie uznaje . Szajs - nie polecam !!!!!!!!!!!!

  Opinie napisał(a) pawel dnia

  Zalety
  moc
  Wady
  głośność pracy
  mała trwałość
  trwałość
 3. Odkurzacz jest całkiem niezły, ma kilka mankamentów, ale to kwestia ceny. Nie jest to Karcher za 3-4 tys. zł. Zastrzeżenia jakie mam to przede wszystkim zapychająca się ssawka do prania. Znalazłem na to sposób, a mianowicie: użycie samochodowej pompki z końcówką do dmuchania materacy.Wydmuchuje ewentualne paprochy. Nie jest zbyt dobrze używać proszków do prania bo nawet po rozpuszczeniu ZAPYCHAJĄ DYSZE lepiej jest kupić płyn. Drugą wkurzającą przypadłością tego sprzętu jest to że nie da się używać ssawki do prania założonej bezpośrednio na wąż, co było by przydatne zwłaszcza przy praniu tapicerki w aucie , czy nawet swobodnego manewrowania przy praniu obić tapicerskich. Da się co prawda skręcić ją na bok, ale nie jest to do końca rozwiązanie bo załamuje się wężyk. Producent mógł by jeszcze zainstalować gniazdo elektroszczotki. Poza tym jest OK.....aha i jeszcze 4 lata gwarancji. Uporczywe plamy dobrze jest przed praniem przeciągnąć szarym mydłem -spraktykowałem i polecam. Jeżeli tylko ssawka nie jest przypchana odkurzacz pierze bardzo dobrze, co widać zresztą po stopniu zabrudzenia wody.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

0% poleca ten produkt

Zelmer Wodnik Quattro 616.6
 1. Jestem bardzo zadowolona z zakupu tego odkurzacza.Spełnił moje oczekiwania,bo sprząta bardzo dokładnie,świetnie pierze dywany i kanapy,super myje podłogi nawet panele.Jest trochę ciężki ale tylko wtedy,kiedy w pojemnikach jest woda ,mógłby trochę ciszej pracować ale i do tego można się przyzwyczaić.Jeśli chodzi o czyszczenie parą to prawdziwa rewelacja.Myłam nim również okna i też sprawdził się na 100%.Ogólnie to świetny sprzęt,wart swojej ceny jak również wart polecenia.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

 2. Ten odkurzacz to prawdziwy kombajn czyszczący. Bardzo duża moc odkurzania, możliwe różne sposoby odkurzania. Wydajne pranie dywanów. Funkcja zmywania parą bardzo przydatna, choć wytwornica pary mogła być trochę bardziej wydajna. Brak zwijanego kabla i trochę skomplikowane przygotowanie go do konkretnego sposobu czyszczenia. Bogate dodatkowe wyposażenie - akcesoria i wiele rodzajów szczotek i końcówek, do wszystkich rodzajów powierzchni

  Opinie napisał(a) Waski_BG dnia

 3. Niestety odkurzacz nie spełnił moich oczekiwań. Mam go od ok.3 lat. Wg mnie słabo pierze, uważam też, że się zacina w trakcie prania nie wspominając już o myciu parą. Faktycznie instrukcja jest okropna, trzeba ją studiować parę razy, żeby odpalić pranie lub mycie parą. Używam go obecnie do odkurzania tradycyjnego, czasami z filtrem wodnym. Niestety jest ciężki- jak większość odkurzaczy piorących. Chyba lepiej było dołożyć i kupić lepszy model innej firmy. Nie próbowałam go jeszcze do czyszczenia kafelek. Ogólnie polecam osobom chcącym odświeżać dywany a nie prać.

  Opinie napisał(a) klient_sklepu_RTV_Euro_AGD dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki