Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Ceres ZVC355HT czy Zelmer Solaris 5000.0 HT

Wynik

Zwycięzca:
Zelmer Ceres ZVC355HT

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Zelmer Ceres ZVC355HT

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Zelmer Solaris 5000.0 HT
Zelmer Ceres ZVC355HT

Cechy

Zelmer
Zelmer Ceres ZVC355HT
czy
Zelmer
Zelmer Solaris 5000.0 HT
FILTRY
Filtr HEPA
HEPA
Filtr HEPA
HEPA

Przewagi

1 powód dla Zelmer Ceres ZVC355HT

Zelmer Ceres ZVC355HT
MOC
Moc 800 W czy 2200 W Odkurzacz Zelmer Ceres ZVC355HT ma moc większą o 0W w porównaniu z odkurzaczem Zelmer Solaris 5000.0 HT.

Opinie

0% poleca ten produkt

Zelmer Ceres ZVC355HT
 1. Wygląd super i nic poza tym. Słaba siła ciągu wiecznie zapychajce się elementy filtra plastikowego + filtr HEPA nastawiony na kurz i brud = kompletna porażka. Zdecydowanie odradzam zakup bo mój to był strzałem w stopę o ile nie w kolano.

  Opinie napisał(a) Wojtek dnia

  Wady
  głośność pracy
 2. Miotla jest bardziej skuteczna. Tak słabego odkurzacza nie używałam nigdy dotąd. Jeśli cenicie sobie dokładność odkurzania to omijajcie ten model szerokim łukiem. Dałabym go w prezencie wrogowi, żeby nabawił się nerwicy.

  Opinie napisał(a) Ilona dnia

 3. Nie polecam. Masakra. Bardzo szybko zatyka się pojemnik na kurz. Filtr trzeba czyścić co kilka chwil jeśli nie to nie ma mocy. Katastrofa. Nie kupujcie.

  Opinie napisał(a) Chuda dnia

  Wady
  cichy
  długi kabel
  długość kabla
  głośność pracy
  jakość
  mały
  moc
  wyposażenie

100% poleca ten produkt

Zelmer Solaris 5000.0 HT
 1. Wreszcie dojrzałem by kupić dobrze filtrujący odkurzacz na alergie: pyłki drzew, roztocza. Nie chciałem wodnego bo przy roztoczach kontakt z wodą jest niezbyt wskazany i jest bardziej skomplikowana obsługa - trzeba nalać wody, później wylać, umyć, wysuszyć. Solaris ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ma możliwość stosowania worków z wielowarstwowego materiału, spełniającego filtr HEPA 10 i ma wylotowy filtr HEPA 13. Ceny worków niedrogie za 4 ok kilkanaście zł. Starczają na ponad miesiąc. Oglądałem budowę - dookoła klapy na worek jest gumowa uszczelka i sam filtr HEPA13 ma gumową uszczelkę - pewnie wpływa to na szczelność odkurzacza. Zdziwiła mnie głośność. Według mojej oceny na najwyższym poziomie jest 2x cichszy od poprzedniego odkurzacza - LG na worek materiałowy 1400W. Z turboszczotką odkurza bardzo dobrze, tak jak powinien. Najbardziej podoba mi się odkurzanie kurzu (w tym temacie mocy nigdy za dużo) - jest rewelacyjny i do półek/zakamarków i do parkietu z odpowiednią szczotką. Wymiary i kształt - nie za gruby, troszkę dłuższy, nie jest za duży, trochę się bałem, czy zmieści się do szafy, ale udało się, w użytkowaniu rozmiar i waga też ok, w końcu kształt klasyczny. Troszkę ma czasem tendencję do skręcania w bok, ale to nie problem. Polski producent. Gwarancja 4 lata. Na razie jestem bardzo zadowolony. I co najważniejsze ulga. Wad nie widzę.

  Opinie napisał(a) 3...5 dnia

 2. Użytkuję od 2 lat. Jakość odkurzacza zupełnie nieadekwatna do ceny (dość wysokiej). Na początku musiałem wymienić rurę - nie blokowała się we wlocie odkurzacza. Turboszczotka - wynalazek tyleż uroczy co bezsensowny, niewiele zbiera z uwagi na zbyt wysokie zamocowanie wałka. Duża moc ale bardzo głośny. Wszystko wykonane z badziewnego łamliwego plastiku. Filtry nie spełniają swojej funkcji, już dwukrotnie czyściłem silnik. Zelmer proszę Państwa to była firma parę ładnych lat temu, teraz równie dobrze można sprawić sobie dowolny chiński szajs, płacąc 4 razy mniej. Podobną opinię mógłbym napisać o ekspresach do kawy zelmera. Nie warto.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Witam, Markę Zelmer znam od wielu lat. Do tej pory używałem 5 modeli odkurzaczy Zelmer (Cobra, Elf, Wodnik, Magnat, Solaris) Odkurzacz Solaris nabyłem ponad rok temu. Byłem przekonany, że ze względu na wysoką cenę (ponad 500 zł) i bogate wyposażenie nabędę sprzęt wysokiej jakości i niezawodności lecz niestety mocno się rozczarowałem.

  Opinie napisał(a) 9...7 dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki