Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Solaris 5000.0 HQ czy Zelmer Solaris 5000.0 HT

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Zelmer Solaris 5000.0 HQ
Zelmer Solaris 5000.0 HT
Remis

Cechy

Zelmer
Zelmer Solaris 5000.0 HQ
czy
Zelmer
Zelmer Solaris 5000.0 HT
PODSTAWOWE INFORMACJE
Głośność
74dB
Głośność
74dB
MOC
Moc
2200 W
Moc
2200 W
FILTRY
Filtr HEPA
HEPA
Filtr HEPA
HEPA

Opinie

100% poleca ten produkt

Zelmer Solaris 5000.0 HQ
 1. Sprawdzony w poprzedniej wersji. Jest ok

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Jakość materiałów i wykonania, funkcjonalność oraz wygląd powyżej oczekiwań sprzed zakupu. Zobaczymy jeszcze tylko, jak długo posłuży nowy sprzęt (zakupiony 2 tygodnie temu). Jeśli tyle co poprzedni produkt tej firmy (Zelmer Cobra 2000), czyli przeszło 10 lat, nie będzie powodu, by zmieniać producenta wykorzystywanych odkurzaczy.

  Opinie napisał(a) 2...2 dnia

 3. Kupiony w 2007 roku z elektroszczotką. Odkurzam praktycznie codziennie. Po 3 latach zepsuł się - firma naprawiła w ramach gwarancji (podobno wymieniła elektronikę). W 2013 w lutym zepsuł się ponownie - tym razem sam go naprawiłem. Do rozkręcenia bardzo przydała się instrukcja serwisowa (dostępna na chomiku). Okazało się, że urwał się przewód przy zwijaczu - wystarczyło przylutować. Pierwsza naprawa również polegała jak się okazało na naprawie urwanego przewodu w zwijaczu zamiast wymiany płyty z elektroniką. Odkurzacz w środku bardzo dobrze zmontowany i solidnie. Wydaje się, że najbardziej awaryjnym elementem jest zwijacz. BARDZO polecam. Odkurzacz ma bardzo dużą moc. Poprawy wymaga mocowanie rury do węża - dosyć często się poluzowuje i co jakiś czas trzeba ją na nowo wciskać. Duża ssawka ściera się dosyć szybko - rok (przy codziennym użyciu). Raz w roku koniecznie wymienić filtr w silniku i filtr Hepa 13 - koszt to około 20zł.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Zelmer Solaris 5000.0 HT
 1. Wreszcie dojrzałem by kupić dobrze filtrujący odkurzacz na alergie: pyłki drzew, roztocza. Nie chciałem wodnego bo przy roztoczach kontakt z wodą jest niezbyt wskazany i jest bardziej skomplikowana obsługa - trzeba nalać wody, później wylać, umyć, wysuszyć. Solaris ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ma możliwość stosowania worków z wielowarstwowego materiału, spełniającego filtr HEPA 10 i ma wylotowy filtr HEPA 13. Ceny worków niedrogie za 4 ok kilkanaście zł. Starczają na ponad miesiąc. Oglądałem budowę - dookoła klapy na worek jest gumowa uszczelka i sam filtr HEPA13 ma gumową uszczelkę - pewnie wpływa to na szczelność odkurzacza. Zdziwiła mnie głośność. Według mojej oceny na najwyższym poziomie jest 2x cichszy od poprzedniego odkurzacza - LG na worek materiałowy 1400W. Z turboszczotką odkurza bardzo dobrze, tak jak powinien. Najbardziej podoba mi się odkurzanie kurzu (w tym temacie mocy nigdy za dużo) - jest rewelacyjny i do półek/zakamarków i do parkietu z odpowiednią szczotką. Wymiary i kształt - nie za gruby, troszkę dłuższy, nie jest za duży, trochę się bałem, czy zmieści się do szafy, ale udało się, w użytkowaniu rozmiar i waga też ok, w końcu kształt klasyczny. Troszkę ma czasem tendencję do skręcania w bok, ale to nie problem. Polski producent. Gwarancja 4 lata. Na razie jestem bardzo zadowolony. I co najważniejsze ulga. Wad nie widzę.

  Opinie napisał(a) 3...5 dnia

 2. Użytkuję od 2 lat. Jakość odkurzacza zupełnie nieadekwatna do ceny (dość wysokiej). Na początku musiałem wymienić rurę - nie blokowała się we wlocie odkurzacza. Turboszczotka - wynalazek tyleż uroczy co bezsensowny, niewiele zbiera z uwagi na zbyt wysokie zamocowanie wałka. Duża moc ale bardzo głośny. Wszystko wykonane z badziewnego łamliwego plastiku. Filtry nie spełniają swojej funkcji, już dwukrotnie czyściłem silnik. Zelmer proszę Państwa to była firma parę ładnych lat temu, teraz równie dobrze można sprawić sobie dowolny chiński szajs, płacąc 4 razy mniej. Podobną opinię mógłbym napisać o ekspresach do kawy zelmera. Nie warto.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Witam, Markę Zelmer znam od wielu lat. Do tej pory używałem 5 modeli odkurzaczy Zelmer (Cobra, Elf, Wodnik, Magnat, Solaris) Odkurzacz Solaris nabyłem ponad rok temu. Byłem przekonany, że ze względu na wysoką cenę (ponad 500 zł) i bogate wyposażenie nabędę sprzęt wysokiej jakości i niezawodności lecz niestety mocno się rozczarowałem.

  Opinie napisał(a) 9...7 dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki