Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

ZELMER SOLARIS 5000.0 HT

ZELMER SOLARIS 5000.0 HT

od 599,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

PARAMETRY TECHNICZNE PRODUKTU

Informacje dodatkowe:
Odkurzacz dla najbardziej wymagających – prawdziwy tytan pracy zaprojektowany w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Posiada cyfrową regulacje mocy i sygnalizację zabrudzenia filtra oraz unikalną funkcję autorewersu.

Zasilanie:
AC 230 V

Kolor:
Niebiesko czarny.

Certyfikaty:
CE

Zastosowanie:
Domowy

Strona www:
http://www.zelmer.pl

Długość kabla elektrycznego:
9,3 m

Elektroniczna regulacja mocy:
tak

Filtr wodny:
nie

Łagodny start silnika:
nie

Moc elektryczna (maks.):
2200 W

Możliwość prania dywanów i tapicerki:
nie

Możliwość zbierania płynów:
nie

Pojemność worka (pojemnika):
3,5 l

Rura ssąca:
Teleskopowa

Schowek na akcesoria:
tak

Sposób parkowania:
Poziome i pionowe

Ssawka do dywanów i podłóg:
tak

Ssawka do tapicerki:
tak

Ssawka szczelinowa:
tak

System odkurzania:
Z workiem

Wskaźnik zapełnienia worka (pojemnika):
tak

Zabezpieczenie przed pracą bez worka:
tak

Zasięg pracy:
12 m

Zwijacz kabla:
tak

Poziom hałasu:
74 dB

Rodzaj filtrów:
Filtr HEPA13 + filtr ochronnny silnika

Kod producenta:
5000.0M14 HT

Ciężar:
5,4 kg

Długość (bez wyposażenia):
480 mm

Opis dodatkowy wyposażenia:
Szczotka do kamienia, parkietu i marmuru, turboszczotka, elastyczny wąż flexi, miękkie kółka.

Szerokość (bez wyposażenia):
320 mm

Wysokość (bez wyposażenia):
280 mm

Opis dodatkowy funkcji:
Unikalna funkcja AUTOREWERS: kabel łączący odkurzacz z gniazdkiem ma zawsze odpowiednią długość.

Model worka:
Worek SAFBAG (49.4220)

Przeciwnicy

Zelmer Solaris 5000.0 HT

Zelmer Solaris 5000.0 HT

Rekomendacje

Opinie

  1. Wreszcie dojrzałem by kupić dobrze filtrujący odkurzacz na alergie: pyłki drzew, roztocza. Nie chciałem wodnego bo przy roztoczach kontakt z wodą jest niezbyt wskazany i jest bardziej skomplikowana obsługa - trzeba nalać wody, później wylać, umyć, wysuszyć. Solaris ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ma możliwość stosowania worków z wielowarstwowego materiału, spełniającego filtr HEPA 10 i ma wylotowy filtr HEPA 13. Ceny worków niedrogie za 4 ok kilkanaście zł. Starczają na ponad miesiąc. Oglądałem budowę - dookoła klapy na worek jest gumowa uszczelka i sam filtr HEPA13 ma gumową uszczelkę - pewnie wpływa to na szczelność odkurzacza. Zdziwiła mnie głośność. Według mojej oceny na najwyższym poziomie jest 2x cichszy od poprzedniego odkurzacza - LG na worek materiałowy 1400W. Z turboszczotką odkurza bardzo dobrze, tak jak powinien. Najbardziej podoba mi się odkurzanie kurzu (w tym temacie mocy nigdy za dużo) - jest rewelacyjny i do półek/zakamarków i do parkietu z odpowiednią szczotką. Wymiary i kształt - nie za gruby, troszkę dłuższy, nie jest za duży, trochę się bałem, czy zmieści się do szafy, ale udało się, w użytkowaniu rozmiar i waga też ok, w końcu kształt klasyczny. Troszkę ma czasem tendencję do skręcania w bok, ale to nie problem. Polski producent. Gwarancja 4 lata. Na razie jestem bardzo zadowolony. I co najważniejsze ulga. Wad nie widzę.

    Opinie napisał(a) 3...5 dnia

  2. Użytkuję od 2 lat. Jakość odkurzacza zupełnie nieadekwatna do ceny (dość wysokiej). Na początku musiałem wymienić rurę - nie blokowała się we wlocie odkurzacza. Turboszczotka - wynalazek tyleż uroczy co bezsensowny, niewiele zbiera z uwagi na zbyt wysokie zamocowanie wałka. Duża moc ale bardzo głośny. Wszystko wykonane z badziewnego łamliwego plastiku. Filtry nie spełniają swojej funkcji, już dwukrotnie czyściłem silnik. Zelmer proszę Państwa to była firma parę ładnych lat temu, teraz równie dobrze można sprawić sobie dowolny chiński szajs, płacąc 4 razy mniej. Podobną opinię mógłbym napisać o ekspresach do kawy zelmera. Nie warto.

    Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  3. Witam, Markę Zelmer znam od wielu lat. Do tej pory używałem 5 modeli odkurzaczy Zelmer (Cobra, Elf, Wodnik, Magnat, Solaris) Odkurzacz Solaris nabyłem ponad rok temu. Byłem przekonany, że ze względu na wysoką cenę (ponad 500 zł) i bogate wyposażenie nabędę sprzęt wysokiej jakości i niezawodności lecz niestety mocno się rozczarowałem.

    Opinie napisał(a) 9...7 dnia


comments powered by Disqus