Odkurzacze są różne. Tradycyjne, cyklonowe, workowe, bezworkowe, automatyczne, piorące... Ułatwiają życie i utrzymanie porządku w domach i nie tylko. Sprawdź, który najlepiej pomoże Tobie!

Zelmer Solaris 5000.0 HT czy Zelmer VC1006.0HT

Wynik

Zwycięzca:
Zelmer Solaris 5000.0 HT

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Zelmer Solaris 5000.0 HT

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Zelmer VC1006.0HT
Zelmer Solaris 5000.0 HT

Cechy

Zelmer
Zelmer Solaris 5000.0 HT
czy
Zelmer
Zelmer VC1006.0HT
FILTRY
Filtr HEPA
HEPA
Filtr HEPA
HEPA

Przewagi

1 powód dla Zelmer Solaris 5000.0 HT

Zelmer Solaris 5000.0 HT
MOC
Moc 2200 W czy 2400 W Odkurzacz Zelmer Solaris 5000.0 HT ma moc większą o 0W w porównaniu z odkurzaczem Zelmer VC1006.0HT.

Opinie

100% poleca ten produkt

Zelmer Solaris 5000.0 HT
 1. Wreszcie dojrzałem by kupić dobrze filtrujący odkurzacz na alergie: pyłki drzew, roztocza. Nie chciałem wodnego bo przy roztoczach kontakt z wodą jest niezbyt wskazany i jest bardziej skomplikowana obsługa - trzeba nalać wody, później wylać, umyć, wysuszyć. Solaris ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Ma możliwość stosowania worków z wielowarstwowego materiału, spełniającego filtr HEPA 10 i ma wylotowy filtr HEPA 13. Ceny worków niedrogie za 4 ok kilkanaście zł. Starczają na ponad miesiąc. Oglądałem budowę - dookoła klapy na worek jest gumowa uszczelka i sam filtr HEPA13 ma gumową uszczelkę - pewnie wpływa to na szczelność odkurzacza. Zdziwiła mnie głośność. Według mojej oceny na najwyższym poziomie jest 2x cichszy od poprzedniego odkurzacza - LG na worek materiałowy 1400W. Z turboszczotką odkurza bardzo dobrze, tak jak powinien. Najbardziej podoba mi się odkurzanie kurzu (w tym temacie mocy nigdy za dużo) - jest rewelacyjny i do półek/zakamarków i do parkietu z odpowiednią szczotką. Wymiary i kształt - nie za gruby, troszkę dłuższy, nie jest za duży, trochę się bałem, czy zmieści się do szafy, ale udało się, w użytkowaniu rozmiar i waga też ok, w końcu kształt klasyczny. Troszkę ma czasem tendencję do skręcania w bok, ale to nie problem. Polski producent. Gwarancja 4 lata. Na razie jestem bardzo zadowolony. I co najważniejsze ulga. Wad nie widzę.

  Opinie napisał(a) 3...5 dnia

 2. Użytkuję od 2 lat. Jakość odkurzacza zupełnie nieadekwatna do ceny (dość wysokiej). Na początku musiałem wymienić rurę - nie blokowała się we wlocie odkurzacza. Turboszczotka - wynalazek tyleż uroczy co bezsensowny, niewiele zbiera z uwagi na zbyt wysokie zamocowanie wałka. Duża moc ale bardzo głośny. Wszystko wykonane z badziewnego łamliwego plastiku. Filtry nie spełniają swojej funkcji, już dwukrotnie czyściłem silnik. Zelmer proszę Państwa to była firma parę ładnych lat temu, teraz równie dobrze można sprawić sobie dowolny chiński szajs, płacąc 4 razy mniej. Podobną opinię mógłbym napisać o ekspresach do kawy zelmera. Nie warto.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Witam, Markę Zelmer znam od wielu lat. Do tej pory używałem 5 modeli odkurzaczy Zelmer (Cobra, Elf, Wodnik, Magnat, Solaris) Odkurzacz Solaris nabyłem ponad rok temu. Byłem przekonany, że ze względu na wysoką cenę (ponad 500 zł) i bogate wyposażenie nabędę sprzęt wysokiej jakości i niezawodności lecz niestety mocno się rozczarowałem.

  Opinie napisał(a) 9...7 dnia

100% poleca ten produkt

Zelmer VC1006.0HT
 1. Odkurzacz użytkuję od pół roku. Do jego plusów zaliczam: - ładny wygląd - dużą moc wystarczającą do pracy ze wszystkimi rodzajami szczotek - dobre gatunkowo materiały głównych elementów jak obudowa czy rury Niestety, odkurzacz posiada także minusy: - suwak regulacji mocy ssania przesuwa się przy każdym niezamierzonym, najlżejszym dotknięciu (np. rurą), co powoduje konieczność częstego korygowania ustawienia podczas pracy, może to być w efekcie irytujące. - długość przewodu 6 m jak na wyższy model odkurzacza to za mało. - turboszczotkę z zestawu zastąpiłem lepszą turboszczotką firmy SWIRL (dostępna w marketach AGD).

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Wygląda świetnie, moc powala ale regulacja siły ssania padła po pierwszym dniu podobnie jak funkcja wyłączania odkurzacza przy parkowaniu rury w obudowie odkurzacza.

  Opinie napisał(a) Beata dnia

  Zalety
  piękny wygląd
 3. Najlepszy odkurzacz jaki miałem a miałem dużo... mam pieska ale zelmer to jest to o co chodzi w odkurzaczach cichy mocny ładny...

  Opinie napisał(a) robert dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki